ODVETNIŠKE ČAJANKE

Čajanka z odvetniško pisarno je iniciativa članov Ženevskega kluba s ciljem povezovati in seznaniti mlade pravnike in študente prava z delom in poklicem v odvetniški pisarni. Na neformalnem srečanju t.i. “čajanki”, imajo tako udeleženci priložnost, v sproščenem vzdušju ob prigrizkih in kavi, izvedeti vse kar jih zanima o poteku, organizaciji in načinu dela večje odvetniške pisarne. Nadalje predstavljajo obiski pisarn tudi idealno priložnost za navezovanje stikov s tam zaposlenimi izkušenejšimi kolegi, ki vedno z veseljem delijo koristne nasvete za lažji začetek odvetniške poklicne poti.

Od leta 2016, ko smo začeli z organizacijo tovrstnih srečanj, smo bili v gosteh nekaterih najuglednejših slovenskih odvetniških pisarn. Na prvi čajanki smo tako obiskali odvetniško pisarno Rojs, Peljhan, Prelesnik & partnerji, kmalu zatem pa so sledili obiski pisarn Karanović&Nikolić, Odvetniške pisarne Jadek & Pensa ter Odvetniške Družbe Ilić & partnerji. Druženja počasi prehajajo v tradicionalne dogodke, ki so postali stalnica na letnem sporedu dogodkov Ženevskega kluba in v izredno veselje nam je, da uspemo vsako leto obiskati tudi kakšno novo odvetniško pisarno. Zadnja v tem nizu je Odvetniška pisarna Miro Senica in odvetniki.